Godine 1994. Sarajevo je bio pod opsadom. Među svim tim ludilom, dva pripadnika Ujedinjenih naroda: britanski vojni časnik i još jedan Britanac koji je radio za UN-ov vatrogasni odbor - odlučili su uvjeriti globalnu rock zvijezdu Brucea Dickinsona iz Iron Maidena da dođe i održi koncert. Scream for Me Sarajevo donosi upravo tu priču na veliki ekran. Priča o glazbenicima koji su riskirali svoje živote kako bi održali koncert.
Scream for me Sarajevo Dok je zima 94 padala, to je bila samo glasina; smješna, fantastična glasina. Oni nisu mogli da povjeruju. Niko ne vjeruje . Dolazi ovamo? Sigurno to ne može biti istina . . .Osam godina nakon što je bio domaćin 14. Zimskim olimpijskim igrama, Sarajevo je palo pod opsadu unutrašnji krug pakla od koga je trebalo skoro četiri godine da pobjegne. Opsada Sarajeva bila je jedna od najvećih ljudskih katastrofa 20. stoljeća, i najduža opsada grada u savremenoj istoriji, u poslije ratnoj Evropi.Unutar gradskog života koji je bio nepodnošljiv ; Stanovnici su preživjeli metke snajpera i svakodnevno granatiranje..bez struje..vode..grijanja.. Međutim, ipak, za neke je bilo jedno jako svetlo, jedan izvor nade; najveći bjeg od svih - muzika. . I jedan čovek, jedna rock zvezda, donijela je nadu. U ovom dubokom, tamnom paklu i jednoj decembarskoj večeri samo ispred publike koja nije mogla vjerovati svojim očima i ušima, došao je Bruce Dickinson, koji je rizikovao život za ljude pod opsadom. Nekoliko sati nije bilo rata i pod zvjezdanim zimskim nebom bilo je moguće vjerovati da se tamo negdje normalni život postojao. Za ove mlade ljude, Bog im je dao Brucea. Te večeri Bruce Dickinson je u BKC-u i držao mikrofon i vrištao "Scream For Me Sarajevo"; i vrisak kojeg će svi sigurno pamtiti.
Priča o muzičarima koji su riskirali svoje živote kako bi došli svirati ljudima koji su riskirali svoje živote kako bi došli da bi ih slušali.